календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Король карнавалів у Греції

17.01.2022

Греція сильна своїми традиціями, і якщо говорити про зиму, то це, звичайно ж, — карнавали, а якщо торкатися теми карнавалів, то не можна залишити без уваги найвідоміший з них – у Патрах. На півтора місяці місто перетворюється на найпопулярніше місце у Греції. Карнавальна історія у Греції пов'язана, насамперед, з античними містеріями. Через тисячоліття ці традиції повернулися до країни. Карнавал у Патрах не лише найвідоміший у Греції, а й найбільший. Його історія сягає глибини минулого століття і налічує понад 190 років. Найбільший вплив на грецькі карнавали мала Венеція. І в програмі свята і в карнавальних костюмах дуже помітний венеціанський характер. Довгий час свято обходилося без його головної сьогоднішньої фішки – Гранд Параду, включаючи лише святкування та костюмовані вечірки. Приблизно з 70-х років XIX століття на нього звернула свій погляд місцева буржуазія, оцінивши потенційні доходи, які можуть принести його розвиток. З цього часу до карнавалу почали ставитися з особливим трепетом, організовано фінансувати пов'язані з ним витрати та започаткували традицію парадної ходи. Процвітання карнавалу багато в чому зобов'язане зростанню впливу місцевого порту та розвитку комерційних зв'язків з Італією, на той час вже знаменитою своїми ходами. Греки багато що перейняли, підправили, додали свого і вже невдовзі могли потягатися у святковому розмаху зі своїми вчителями-італійцями. До середини XX століття свято прийняло свій сучасний формат, оскільки місцева влада приділяла його розвитку особливу увагу, вважаючи, що карнавал допомагає відволіктися від похмурості післявоєнного періоду.

    

Святкування розпочинаються у Патрах з урочистого оголошення глашатаєм і продовжуються Церемонією офіційного відкриття найближчої суботи. Знаменитий, перш за все, своїм Гранд-Парадом, Карнавал включає також і безліч хоч і дрібніших, але дуже примітних заходів, серед яких Полювання за скарбами, Дитячий карнавал, вуличні театри, виставки, демонстрації фільмів тощо. Життя і душа свята – це десятки тисяч городян, гостей та учасників дійства, які організовано чи спонтанно беруть участь у його формальних та неформальних заходах. Оскільки заходи розтягнуті у часі на півтора місяці, то взяти участь у них усіх не містян дуже непросто, тому любителі окремих його складових частенько збираються в Патри під певні події. Одне з найпривабливіших - Smoky Thursday, коли мешканці влаштовують імпровізоване барбекю на відкритому повітрі по всьому місту. Свято м'яса і вина з приправою народних звичаїв, музики та танців напевно припаде до душі кожному, хто на ньому побуває.

    

Інший популярний атракціон – полювання за скарбами. Його відмінною рисою є пригодницький конкурс, коли учасники карнавалу розбиваються на безліч груп, які, змагаючись між собою в артистизмі, кмітливості і знаннях, беруть участь у своєрідних загальноміських змаганнях. Не забули організатори про маленьких глядачів. Дитячий карнавал включає парад юних учасників у веселих костюмах та безліч інших розваг, орієнтованих насамперед на дитячу аудиторію. Дитячий парад об'єднує понад 12000 маленьких греків з усієї Еллади і є барвистим видовищем-змаганням шкіл і дитячих садків у костюмованій та музичній підготовці.

  

Карнавал у Патрах відомий своїми знаменитими танцями «Бурбулья», для участі в яких чоловіки і жінки збираються в театрі «Аполлон». Символами свята є величезні колісниці. Свого апогею Карнавал досягне останньої неділі заявленого дійства. Гранд Парад – фішка останнього дня – збирає, як правило, найбільшу кількість глядачів, які під музику, танці та феєрверки закінчать святкування традиційним спаленням Карнавального короля у міському порту.

    


X