календар подій

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Книжковий Миколай

Книжковий Миколай

Південний фестиваль книги і читання «Книжковий Миколай» було започатковано і проведено у Херсоні у 2016 році напередодні святкування Дня Святого Миколая. Натхненниками та організаторами фестивалю є Український культурний центр гуманітарного відділу ХДУ спільно з літпроєктом «Книжкова шафа», мережею магазинів «Учбова книга» та обласними бібліотеками – дитячої ім. Дніпрової Чайки, юнацької ім. Бориса Лавреньова і наукової ім. Олеся Гончара.
Перші три фестивалі проходили у приміщенні кіноконцертного залу «Ювілейний». У 2019 році організатори вирішили перенести проведення свята до просторих залів ТРЦ «Фабрика». Місце обрано невипадково, адже фестиваль набирає обертів і зростає з кожним разом. Атмосфера торговельно-розважального комплексу дуже динамічна, особливо у період підготовки до зимових свят.
Фестиваль проводиться з метою привернення уваги до книги, як засобу родинного спілкування, надання можливості узнати про книжкову продукцію українських видавництв, поспілкуватись з авторами та придбати книгу як найкращий подарунок для дітей і дорослих, створення святкового передноворічно-різдвяного настрою.
В рамках фестивалю передбачено виставки-продажі книжкової продукції, презентації видавництв, автограф-сесії з письменниками, різноманітні майстер-класи, лялькові вистави, мультфільми, інтерактивні ігри та розваги разом з Книжковим Миколаєм.
У 2018 році саме Херсонський фестиваль «Книжковий Миколай» увійшов у п’ятірку найпопулярніших книжкових фестивалів України.
У 2020 році фестиваль книги та читання «Книжковий Миколай» відбувався в онлайн форматі. Цього разу фестиваль вийшов камерним – всі зустрічі з письменниками та видавцями було організовано Херсонською обласною дитячою бібліотекою ім. Дніпрової Чайки.

X