календар подій

Календар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Фотопроект «Вишивані  історії»      

 Мовою істориків та етнографів,вишиванка - це елемент національного вбрання, один з найдавніших видів народного мистецтва, символ української культури.

 Для наших предків кожен елемент на вишиваному одязі мав важливе значення та був могутнім оберегом. В нашій країні вишиванка завжди буде актуальною, не залежно від моди, люди носили й носитимуть її. Бо в ній наша сила і зв'язок із предками та майбутніми поколіннями, у вишиванці закарбований код нашої нації, і все більше людей розуміють, що це справжній скарб, символ самоідентифікації у світі.

У кожної людини свій шлях до вишиванки, своя історія. В одних родинах з покоління в покоління передають секрети вишиваного одягу, в інших – тільки вчаться плекати традиції.  Саме ці історії сучасних шанувальників вишиванки й складають той новий візерунок, той код, який ми передаємо нащадкам. 

А що означає вишиванка для сучасних українців? Багато хто сьогодні, одягаючи вишиту сорочку, засвідчує свої патріотичні почуття, вказує на приналежність до української нації та її культури, інші бачать в ній уособлення краси нашої України. Для когось вишиванка – це не тільки данина історії, але й модний тренд, адже, за останні роки, коли слово «Україна» було на вустах у всього світу, вишиванка стала ідентифікувати  (ототожнювати) українську націю у світовій спільноті.

Фотопроект «Вишивані історії» відділу мистецтв Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова на чолі з директором В.Л. Лобзовою, є складовою частиною обласної національно-патріотичної акції «Ми – українці».

«Вишивані історії»


X