календар подій

Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Ірен Роздобудько — сучасна українська письменниця, сценаристка та ілюстраторка. Навчалася в Київському Національному Університеті на факультеті журналістики. За свою кар’єру змінила декілька професій. Працювала телеграфісткою, журналісткою і диктором радіогазети, пізніше коректором журналу та головним редактором. Створила ілюстрації до книг Леся Танюка, Лариси Масенко, Елеонори Соловей. Книги Ірен Роздобудько користуються широкою популярністю, авторка неодноразово нагороджена премією «Коронація слова», спеціальною відзнакою за кіносценарії тощо. Стала фіналісткою «Шевченківської премії» та вважається «Золотою письменницею України» на рівні зі Світланою Талан, Люко Дашвар. Також пише Ірен Роздобудько для дітей. Казка «Дикі Образи Дикобраза», оповідання «Я зніматимусь в кіно» та підліткова повість «Арсен» — маленька крихта робіт авторки орієнтована в першу чергу на юну аудиторію.

Ірен Роздобудько працює з багатьма українськими видавництвами, такими як: «Нора-Друк», «Кальварія», «Піраміда», «Клуб сімейного дозвілля» тощо. Її російськомовні переклади з’явилися у видавництві «Фоліо» та «КСД». Окрім художньої літератури пише нон-фікшн. Збірка «Кіно на папері» та історії про Белза Паскаля, Ганса Андерсена, Катрусю Білокур тощо, в рамках проекту « Життя видатних дітей».

Сьогодні книги Ірен Роздобудько люблять та читають у всій Україні. Авторка працює в різних стилях, однак тематика її творів залишається актуальною та близькою українському читачу. Один із найвідоміших творів авторки «Ґудзик» — психологічна драма, що розповідає  історію життя Дениса, режисера, що вирушив добровольцем на війну. Хлопець через все життя проніс любов до своєї коханої, Єлизавети, яка, однак через різницю у віці відмовила йому. Роман було екранізовано.

Сьогодні творчий доробок авторки налічує понад двох десятків романів.

Учаснця літературного туру Херсонщиною "КНИГОМАНДРИ"

X