На черговій зустрічі розмовного клубу "Єдині", що працює в Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова, його учасники дізналися про творчість письменників, які пишуть про війну в Україні. Говорили про таких митців, як Вікторія Амеліна та Олександр Меньшов.
Модераторка клубу розповіла, що Вікторія Амеліна з початку російського вторгнення в Україну приєдналася до громадської організації "Truth Hounds", яка документує воєнні злочини. Її роман "Синдром листопаду або Homo Compatiens" - це складний поліфонічний твір, де переплітаються біографічні та історичні реалії. Головний герой роману виріс у дитячому будинку, пережив бурхливі 90-ті, адаптувався до соціальних змін і дожив до наших днів. Авторка вплітає українські події останніх років у контекст новітньої історії цілого світу. На жаль, Вікторія Амеліна стала жертвою російської агресії та загинула від тяжких поранень внаслідок ракетного удару. Їй було всього 37...
Олександр Меньшов - наш земляк, народився у м. Херсоні. Шість місяців прожив у окупованому місті, потім виїхав до Вінниці та долучився до лав ЗСУ. У 2023 р. вийшов друком його щоденник - "Я, Фокс та окупація". Ця книжка - піврічний життєпис його родини та міста загалом з дня, коли рашисти зайшли у Херсон. На сторінках щоденника поєдналися особисті думки автора, розповіді його рідні та знайомих, ставлення різних людей до "асвабадітєлєй", екскурси в минуле міста, проза й поезія, плани й сумніви, смуток і радощі. На превеликий жаль, новину про те, що книга вже вийшла, Олександр Меньшов так і не дізнався, загинувши на Бахмутському напрямку під час виконання бойового завдання.
Звичайно ж, багато письменників пишуть про війну. Есеї, роздуми про країну, життя у війні та поза нею, записки з фронту, романи, повісті, оповідання, поезії - всі ці твори мають велику цінність, саме завдяки їм про ці події дізнаються наступні покоління.
Родзинкою зустрічі став перегляд книжок згаданих авторів. Завсідникам цікаво було погортати сторінки творів, прочитати вголос поезії, які нікого не залишать байдужими. Активний член клубу, поет Валерій Кулик також пише про війну. З його збіркою "Дніпро рятує Україну" завсідники вже знайомі, проте вони залюбки послухали нові поезії автора. Наприкінці учасники зустрічі вшанували хвилиною мовчання загиблих на війні, а потім обмінювалися враженнями від цікавої теми за горнятком кави.