календар подій

Календар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Хорли — білий курорт на Херсонщині

05.08.2020

Херсонщина наповнена цікавими місцями, прекрасними пейзажами та кращими курортами півдня. Курорт Хорли — це невелике маловідоме село нашої країни. Воно розташоване на півострові Гіркий Кут, який омивається Чорним морем, у 20 км на південь від Каланчака. Незвичайний білий берег побачили колись давним-давно мореплавці з Туреччини й дали назву півострову «Білий», що на турецькому і звучить як «Хорли».
Берега півострова майже застелені білим ковровим покриттям зі степного ковиля. Навколо — шумлять степ і море.
Засновницею Хорлів вважається поміщиця Софія Богданівна Фальц-Фейн, яка була власницею цих земель, і в 1897 році заснувала тут морський порт. Місце було обрано не випадково — потрібен був порт, що не замерзає, який міг би приймати судна круглий рік, щоб возити зерно з маєтків Фальц-Фейнів по всій Таврії. Каркінітська затока виявилася вельми вдалим місцем для цілорічного порту, оскільки тутешні води підігріваються підземним озером.
Але не варто забувати, що поміщиця вибрала цю місцевість саме завдяки унікальному клімату.
По своїм обрисам з висоти пташиного польоту півострів нагадує за формою обриси Криму. Тільки гір, нехай навіть зовсім невеликих, на ньому не вистачає. Хоча і є свої місцеві визначні пам'ятки, не менш цікаві, з особливою історією.
Прямо під Хорлами є озеро з прісною водою. Його наявність підтверджує красивий фонтан, який б'є з-під землі. Його можна побачити заїжджаючи на півострів. Вода в цьому фонтані не зовсім проста, а "срібна", тому що містить домішки колоїдного срібла, що робить її абсолютно стерильною. Води чистіше і смачніше ви не знайдете!
Крім того, в селі і його околицях розташовані цілих п'ять джерел артезіанської води. Найвідоміший з них виглядає як метровий стовп води, температура якої ніколи не перевищує 10 градусів Цельсія.
Наступна незвичайна особливість відпочинку в Хорлах зустріне вас на пляжі — це встелений водоростями берег. Викинуті з води й висушені сонцем водорості являють собою не найприємніше видовище, але завдяки їм концентрація йоду тут просто зашкалює. А це ж дуже корисно!
Хорли мають і свої кліматичні особливості. На півострові практично завжди дме теплий легкий бриз, тому тут немає сильної спеки.
Тихе, крихітне село розташоване на узбережжі невеликого півострова, настільки невелике, що можна перейти пішки від краю до краю за годину.
У наш час село стає все більш популярним місцем відпочинку, хоча тут ще не дуже багатолюдно, як на інших курортах — очевидно, позначається віддаленість від цивілізації.
Може тому, потрапляючи в Хорли, відчуваєш якийсь особливий шарм, зовсім інший, ніж на інших курортах.
Теплі морські ванни, яскраве херсонське сонце і привітність місцевих жителів півострова створюють ідеальні умови для гарного відпочинку!


X