календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

 Хіп-хоп – молодіжна «вулична» субкультура, яка виникла в кінці 70-х років в Сполучених Штатах в середовищі афроамериканців. Основні елементи – реп, брейк, ді-джеінг, графіті. Засновниками хіп-хопу можна вважати DJ Kool Herc та Afrika Bambaattaa.

Ідеологія - пережила значну трансформацію від негроцентризму, протесту проти офіційної культури та агресії проти білого населення до боротьби із соціальною нерівністю і расизмом.

Реп – ритмічне читання тексту під музику або без неї, важливе значення мають рими та інтонація.

Брейк – танцювальний стиль, що поєднує елементи акробатики, пантоміми, хореографії і  потребує гарної фізичної підготовки, артистизму, почуття ритму, вміння імпровізувати. 

Ді-джеінг  - створення музичної композиції шляхом «зведення» уривків з різних музичних творів, маніпулювання з вініловими платівками,  комп’ютерної музики, техніки скретчінгу (шкрябання голки програвача по платівці), бітбоксінгу (вокальна імітація ритму драм-машини) тощо.

Графіті –  символічний живопис з елементами тексту, який виконується аерозольними фарбами на стінах будинків, бетонних огорожах, транспортних засобах. Може прикрашати міські пейзажі, але іноді розцінюється як вандалізм і тягне за собою кримінальну відповідальність.

Музика – танцювальна,  виникла на основі стилю фанк, який утворився  від поєднання  ритм-н-блюзу, соулу, елементів джазу та відзначається виразною і складною ритмічністю. Найпопулярніші стилі хіп-хопу - гангста-реп (G-фанк), хардкор реп,  поп-реп. Нова хвиля R&B сформувалася під сильним впливом хіп-хопу.

Стиль поведінки – надмірна жестикуляція, Мода – просторий одяг спортивного стилю: широкі занижені штани з великою кількістю кишень; «безрозмірні» футболки та майки, одягнені одна на одну; кофти і куртки з капюшоном; повернуті назад козирком кепки-бейсболки або в’язані круглі шапки; кросівки або кеди. Одяг і взуття – переважно дорогий, відомих фірм.

 

Атрибути іміджу – масивні золоті прикраси - ланцюжки, кулони, брелоки; великі темні окуляри в широкій оправі.

Хіп-хоп пропагує позитивний, спортивний стиль життя, спрямовує енергію молоді великих міст на змагання в танцях, музиці, відволікає від криміналу і бійок. Хіп-хоп як субкультура набула масового та інтернаціонального характеру, вплинула на моду, музику, танець, рекламу, спорт, дизайн.

Що дивитись? «На стилі», «Біт-стріт», «Суєта та спокій», «Big Fun in the Big Town», «Брейк-данс», «Style Wars», «Восьма миля», «2pac: Легенда».

Що читати? «Нові багаті» Д. Чарнас, «Три королі. Як Доктор Дре, Джей-Зі і Дідді зробили хіп-хоп багатомільярдної індустрією» Зак О'Маллі Грінберг, «Як читати реп» П. Едвардс, «Реп Атака. Від африканського репу до глобального хіп-хопу» Девід Туп, 

Що слухати? Dr. Dre, Емінем, 2pac, Jay-Z, Drake, Ice Cube, 50 Cent, Баста, Snoop Dogg.

X