Календар подій

 
 
1
2
3
4
5
7
11
12
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 

Гра тіней: антологія стрічок великого режисера Альфреда Хічкока

 

Альфред Хічкок, відомий своїм унікальним стилем, вніс значний внесок у кінематограф, створюючи фільми, які запам'ятовуються завдяки напрузі, непередбачуваним сюжетним поворотам та глибоким психологічним темам. Його ім'я назавжди увійшло в історію кінематографа, як майстри трилера, хорору і саспенса. Культові стрічки Хічкока шість разів номінувалися на "Оскар". Його стиль вплинув на багатьох режисерів і залишається впізнаваним навіть десятиліття після виходу його стрічок.
П'ять найвідоміших фільмів великого режисера:
 

"39 ступенів" (1935 рік)
Головний герой, який живе в Лондоні канадець Річард Хенні, стає випадковим свідком переполоху в мюзик-холі, а потім вбивства молодої жінки, яка сказала, що є шпигункою. Йому від неї дістається картка. Річард Хенні стає підозрюваним у злочині, тікає до Шотландії. Там він намагається знайти відповіді на запитання.

"Ребека" (1940 рік)
Перший голлівудський фільм Хічкока. Картина завоювала два "Оскари" - за найкращий фільм року (єдиний раз у житті Хічкока) і за найкращу операторську роботу для Джорджа Барнса. Бідолашна молода дівчина, яка приїхала до Монте-Карло як компаньйонка літньої жінки, знайомиться з англійським аристократом — Максимом де Вінтером. Він пропонує дівчині вийти за нього заміж; та погоджується. Основні сцени фільму розгортається в Мендерлі - величезному будинку зі своїми секретами.

"Вікно у двір" (1954 рік)
Головний герой Джефф – професійний фотограф. Він зламав ногу, через що весь час сидить удома. Проводячи час біля відкритого вікна, він розглядає вікна своїх сусідів, намагаючись дізнатися про їхнє особисте життя. Якоїсь миті Джеффу здається, що в одному вікні відбувається вбивство. Картина побудована на фантазіях та домислах головного героя, змушуючи у це вірити й глядачів. Створена спеціально для фільму декорація була найбільшою в історії студії Paramount Pictures і точно повторювала нью-йоркський двір; Інтер'єр квартири Джеффа імітував обстановку житла справжнього фотографа Сліма Ааронса. У фільмі зіграла Грейс Келлі – одна з улюбленок режисера.

"Запаморочення" (1958 рік)
Приватний детектив Скотті Фергюсон страждає від страху висоти. Старий друг звертається до нього з проханням простежити за дружиною Мадлен (зіграла Кім Новак), яка повільно божеволіє. Вона одержима історією своєї прабабки, яка колись вчинила самогубство, і збирається зробити те саме. Рятуючи Мадлен, Скотті закохується у неї. Але фобія не дозволить йому утримати кохану на цьому світі.

Психо” (1960 рік)
Це найвідоміший фільм Хічкова. Молода службовець рієлторської контори Меріон (зіграла Джанет Лі) страждає від безгрошів'я та неможливості з'їхатися зі своїм коханим, який живе в іншому місті. Але тут їй до рук перед вихідними потрапляє велика сума грошей її боса. Довго не роздумуючи Меріон збирає речі, бере гроші та їде. По дорозі вона зупиняється в невеликому мотелі, яким керує сором'язливий юнак, на ім'я Норман Бейтс (Ентоні Перкінс). І тут все різко змінюється – дівчину вночі вбивають.