календар подій

Календар подій

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Друзі!

Запрошуємо Вас відвідати віртуальну галерею Бориса Лавреньова.

Однією з найменш досліджених граней таланту письменника-земляка є його живописна та графічна спадщина. Потяг до поетичної творчості не був єдиним художнім самовиявом Б. Лавреньова. Ще навчаючись у Херсоні, він захопився живописом: писав етюди й невеличкі картини, потім, у студентські роки, брав участь як художник у виставках Херсонського товариства любителів витончених мистецтв. 

У 20-ті роки в Ташкенті вже сам навчав майстерності молодих художників. Як художник-графік виконав близько тисячі малюнків, пла¬катів, карикатур, обкладинок, ес¬кізів тощо (під псевдонімом Бек, С. Натальський, Б. Наталін та ін.).

Дружина письменника Єлизавета Михайлівна Лавреньова розповідала, що Борис Андрійович до останніх днів життя не тільки напружено працював над літературними творами, а й серйозно займався живописом. Його роботи в післяжовтневі роки не були розраховані на виставки, але отримували високу оцінку знавців живопису. Олівець та пензель він тримав в руці щодня, навіть під час поїздок по країні та за кордоном.

Значуща частина живописного спадку Б. Лавреньова сконцентрована в зібрані Херсонського обласного краєзнавчого музею, а ми пропонуємо Вам ознайомитись із деякими малярськими роботами митця. 


X