календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Герб

09.04.2020

Привіт друзі, ХОБЮ ім. Б. Лавреньова продовжує знайомити вас з державними символами Іспанії. Сьогодні будемо говорити про герб країни.
Герб Іспанії - підсумок всієї її історії. Емблема існує з XIII ст. і неодноразово змінювалася, відображаючи бурхливий розвиток Іспанського королівства. Походження елементів пов'язують з легендами про лицарів і подвигами першовідкривачів. Герб Іспанії увічнив героїчне минуле країни і надихнув американців на створення знаку долара. Давайте розглянемо герб більш детально. Щит розділено на 5 частин. Фрагменти показують герби іспанських провінцій:
Емблема Кастилії: золотий замок із синіми вікнами і трьома вежами. Герб Кастилії обіграє назву провінції. «Кастилія» походить від іспанського слова «castillo» - замок. У IX ст. провінція отримала таке ім'я за велику кількість оборонних споруд.
Герб Леона: пурпуровий лев. Звір коронований королівським вінцем. Лев Леона вперше з'явився на місцевих монетах. Назва провінції, незважаючи на співзвуччя з левом, походить від іншого слова - латинського Legio («легіон»).
Емблема Арагона: 4 вертикальні червоні смуги на золотому фоні. Смугастий герб Арагона - символ лицарської звитяги. За легендою, каталонський граф Віфреда отримав тяжкі рани в бою, борючись за імператора Священної Римської імперії Карла Лисого. Правитель омочив 4 пальця кров'ю лицаря і провів ними по золотому щиту. Малюнок з червоними смугами став особистою емблемою Віфреда, а з XII ст. асоціюється з Арагоном.
Герб Наварри: на червоному тлі золотий ланцюг, що формує щит. У центрі кайдани сходяться на зеленому колі, що зображує смарагд. Ланцюги із смарагдом на гербі Наварри символізують поваленого ворога. У 1212 р іспанські воїни перемогли маврів-мусульман в битві при Санха і захопили правителя. На згадку про подвиг на емблемі Наварри стали зображати золоті кайдани. Зелений камінь символізує бранця, червоний фон - поле кривавої битви.
Мала емблема внизу - знак Гранади: у вигляді граната на срібному тлі. Гранат на гербі Гранади - атрибут провінції, відомий з часів панування маврів. Гранада розташувалася на пагорбі, який за формою нагадував плід граната.
В середину щита поміщено герб правлячої династії Анжу - емблема із золотими ліліями, синім фоном і червоним бордюром. Герб династії Анжу успадкував золоті лілії від французьких родичів - королівського роду Бурбонів.
Герб увінчано королівською короною Іспанії. Червоний вінець оздоблено золотом, перлами і дорогоцінними каміннями. Зверху - синя куля з хрестом, яка символізує земну сферу. Королівська корона над щитом означає монархічний лад і єдність держави.
Щитотримачі зліва і справа - білі (срібні) колони із золотою базою і капітеллю. Обидві фігури стоять на водяній гладі і увінчані коронами: Священної Римської імперії і Іспанії. Срібні колони зображують Геркулесові стовпи - скелі на берегах Гібралтарської протоки. До XV ст. скелясті береги Гібралтару асоціювалися з кінцем суші і безкрайнім морем. Подорож Христофора Колумба довела, що життя є навіть за океанами. Завдяки першовідкривачу Америки, Іспанія обзавелася заморськими колоніями. Девіз «За межами» відображає могутність королівства, придбане завдяки Великим географічним відкриттям. Корони Священної Римської імперії і Іспанії символізують історичну спадкоємність.
Таким чином, можна сказати, що сучасний герб Іспанії - це справжнє послання, зашифроване символами. Воно відображає все те цінне, чим пишається кожен житель країни.


X