Календар подій

 
 
1
2
3
4
5
7
11
12
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 

Дрезден. Казкове місто на Ельбі

Дрезден вважається одним з найколоритніших німецьких міст. Ще до серйозних руйнувань в часи Другої світової війни, це місто було широко відоме завдяки численним пам'яткам архітектури, а також багатим зібранням живопису, скульптури та інших творів мистецтва. Через багато років було повністю відновлено більшість туристичних визначних пам'яток Дрездена, включаючи такі всесвітньо відомі об'єкти, як чудовий палац Цвінгер і Опера Земпера. Це чудове місто буквально рясніє культурними, архітектурними та історичними пам'ятками.
Фрауенкірхе або церква Богородиці — одна з найбільш популярних туристичних визначних пам'яток Дрездена. Спочатку ця лютеранська церква була побудована в XVIII столітті. У 1783 році був зведений величезний купол, що вінчає собор, він складається з двох оболонок — внутрішнього і зовнішнього корпусу. Протягом двох століть церква прикрашала панораму Дрездена, але в лютому 1945 храм був зруйнований в результаті бомбардування. Після об'єднання Німеччини, з ініціативи громадськості було зібрано кошти на відновлення знаменитої дрезденської пам'ятки. Церква була заново побудована за методом «археологічної реконструкції» - з використанням всіх уцілілих фрагментів старої споруди та відповідно до початкового плану 1720-х років. Урочисте відкриття реставрованого храму відбулося у 2005 році. Місто Ковентрі, що піддався нальоту Люфтваффе, пожертвував золотий хрест для купола церкви. Піднявшись на купол, можна помилуватися чудовою панорамою Дрездена та Ельби.

 

Цей дивовижний палацово-парковий комплекс Цвінгер був побудований в період з 1710 і по 1732 рік. Він знаходиться через дорогу від Дрезденського замку і складається з шести приголомшливих павільйонів, з'єднаних галереями. Спочатку архітектурний комплекс використовувався для проведення турнірів і різних судових заходів. Сьогодні в палаці Цвінгер розміщується декілько музеїв, серед яких цікавий музей з багатою колекцією порцеляни; а також збройовий музей, в експозиції якого ви побачите німецьку церемоніальну зброю, історичні обладунки та багато іншого. У палаці є крило, відоме як галерея Зімпера, де відвідувачі можуть помилуватися картинами великих старих майстрів, включаючи ван Дейка, Рубенса, Рафаеля. Одна з найпопулярніших і часто фотографованих пам'яток Цвінгера — Коронні ворота, архітектурний шедевр в стилі високого італійського бароко, так само як і прекрасний фонтан «Купальня німф». В Галереї старих майстрів, що входить до складу палацового комплексу Цвінгер, зберігається одна з найзнаменитіших у світі колекцій творів мистецтва епохи Відродження — роботи італійських, іспанських, голландських і фламандських живописців. Колекція почала формуватися за сприяння Августа Сильного в XVI столітті. Потім вона розширювалася та остаточно сформувалася в 1746 році за часів правління Августа III, коли їм було придбано 100 найбільш значущих картин з відомої колекції герцога Модени Франческо III. Серед представлених в музеї шедеврів, роботи Вермеєра, Рембрандта, ван Ейка, Тиціана, Рафаеля, Джорджоне, Лукаса Кранаха Старшого, Ганса Гольбейна Молодшого, Ель Греко, Зурбарана, Каналетто, ван Дейка, Рубенса і багатьох інших відомих майстрів. У залах картинної галереї одночасно експонується близько 750 полотен, що становить трохи більше третини всієї колекції музею.

Дрезденська державна опера Земпера знаходиться в історичному центрі міста. Будівля театру була побудована в 1841 році й названа на честь архітектора, який його спроєктував — Готфріда Земпера. Це чудовий приклад архітектури бароко. У постановках театру бере участь саксонський державний симфонічний оркестр, а також балетна трупа опери Земпера. За свою історію будівля театру кілька разів перебудовувалася. Значна частина конструкції згоріла під час пожежі 1869 року, а під час бомбардування союзницької авіації в 1945 році будівля була сильно пошкоджена. Однак, попри всі руйнування, оперний театр Земпера був з точністю відновлений за оригінальними кресленнями й доповнений низкою сучасних зручностей. Дрезденська опера знову відкрила свої двері для відвідувачів 13 лютого 1985 року — рівно через 40 років після останнього руйнування. У 2002 році будівлю театру знову постраждало через розлив річки Ельби. Після повені театр був відремонтований і знову відкрився для відвідувань. 

  

Дрезденський замок, побудований в стилі ренесансу, служив резиденцією курфюрстів, а потім королів Саксонії з XVI по XIX століття. Тепер, подібно до палацового комплексу Цвінгер, в Дрезденському замку-резиденції розміщується кілька музеїв, які представляють різноманітні державні художні збори. Особливу увагу привертають «Зелені склепіння» - колекція унікальних коштовностей, скарбниця королівського роду Веттинів. Тут же можна відвідати Дрезденську збройову палату, де представлена багата колекція церемоніальних обладунків, зброї й турнірного спорядження; а також Турецьку палату, експозиція якої налічує близько 600 експонатів — це одна з найбільш значних колекцій Османського мистецтва за межами Туреччини. У замку-резиденції розміщується також Kupferstich-Kabinett - приголомшливі збори ескізів, гравюр і малюнків, таких художників, як Альбрехт Дюрер, Гоя, Мікеланджело, Ян ван Ейк, Рубенс і Рембрандт. Неодмінно варто відвідати й Münzkabinett, де представлена багата колекція з 300 000 монет з усіх куточків світу — від древньої епохи до наших днів.
У залах на першому і другому поверсі в західній частині Дрезденського замку-резиденції представлена дивовижна музейна збірка коштовностей — скарбниця саксонських курфюрстів. Початок «Зеленим склепінням» було покладено герцогом Моріцем Саксонським в XVI столітті, а потім в XVIII сховище коштовностей було розширено Августом II Сильним. Він відкрив доступ відвідувачам для огляду зібраних скарбів, перетворивши зали замку в один з перших у світі публічних музеїв. Метою Августа Сильного було створення Gesamtkunstwerk (всеосяжний твір мистецтва) - єдиного художнього об'єкта, що об'єднує різні види мистецтва і здатного стати символом влади й багатства. Тут представлено близько 3000 шедеврів з золота, слонової кістки, срібла і бурштину. Поверхом вище знаходиться експозиція Нових «Зелених садів» - це окремий музей, присвячений творам ювелірного мистецтва, включаючи роботи віртуозного ювеліра Йоганна Мельхіора Дінглінгер, фаворита Августа II Сильного.

Панно «Хода князів» - це величезна настінне панно з плитки, викладене на одній зі сторін колишнього конюшинного двору дрезденського Палацу-резиденції. На панно зображений парадний кінний хід правителів Саксонії різних часів, починаючи з Конрада Великого — з 1127 по 1918 рік. До початку XX століття панно стало руйнуватися під впливом погодних умов. Щоб зберегти унікальний витвір, панно виклали з 25 000 плиток мейсенского порцеляни, на які було в точності перенесено зображення. На сьогодні «Хода князів» вважається найбільшим плитковим панно у світі. 

  


Тераса Брюля знаходиться на набережній річки Ельби. Колись тут любили прогулюватися представники європейської знаті, що відпочивали в Дрездені. З тих самих пір це місце стали називати «Балкон Європи». Спочатку в цій частині набережної розташовувалися оборонні споруди, зведені в XVI столітті. Однак в період між 1739 і 1748 рр. на місці фортечних валів був побудований прекрасний палацово-парковий комплекс. Сьогодні тут можна прогулюватися по набережній, милуючись видами, які зачаровують, прекрасними скульптурами та розкішними архітектурними спорудами. Уздовж тераси Брюля розташовано кілька історичних будівель Дрездена, включаючи Академію мистецтв і Будинок земельних станів Саксонії.

  

Художня галерея сучасного мистецтва Альбертінум знаходиться на набережній Ельби, в районі тераси Брюля. Будівля музею побудована в 1880-х роках в стилі неоренесансу. Зараз, крім зборів скульптури, в будівлі Альбертінум розташовується Галерея нових майстрів, в якій представлені роботи сучасних художників і скульпторів, придбані після 1843 року. Експозиція художньої галереї знайомить відвідувачів з новими іменами, що з'явилися в європейському образотворчому мистецтві до Другої світової війни. Це роботи представників романтизму (Фрідріх, Ріхтер), імпресіонізму (Ван Гог, Моне), символізму (Клімт, Мунк) і експресіонізму (Клее, Кірхнер). Зібрання скульптури включає твори мистецтва за період в п'ять тисячоліть — від античності до XXI століття, включаючи скульптури таких великих майстрів, як Роден, Дега і Лембрук. 

  

Замок Пільніц одна з найяскравіших історичних пам'яток Дрездена. Замок, розташований на березі річки Ельби, в минулому служив літньою резиденцією саксонських монархів. Спочатку Пільніц був маєтком в Саксонії, а тепер він займає територію в межах сучасного Дрездена. Тепер на місці відреставрованого королівського замку знаходяться три основних будівлі — Водний палац, Нагорний палац і Новий палац, оточені прекрасними англійськими садами. Це улюблене місце прогулянок для місцевих жителів і популярний туристичний маршрут. На території палацового комплексу Пільніц можна відвідати Музей прикладного мистецтва і Замковий музей, а також ознайомитися з творами мистецтва з Державного художнього зібрання Дрездена. 

Пасаж художніх дворів Кунстхофпассаж — це п'ять барвистих двориків в Нойштадті, студентському районі Дрездена. Прогулюючись по Пасажу, можна побачити колоритні двори з авангардними фасадами будівель. Один з найбільш відомих — так званий «Двір стихій». Синьо-блакитні фасади його будинків мають яскраву особливість — зовнішні водостічні труби «що співають». Коли йде дощ, складна система переплетених труб і жолобів починає видавати звуки, що нагадують музику. Ще одне цікаве місце - «Двір тварин», де кольорові фасади будинків прикрашені барельєфами африканських тварин: жирафів, мавп і журавлів. Крім нестандартного оформлення будівель, Кунстхофпассаж відомий також великою кількістю художніх магазинчиків і невеликих затишних кафе.

  
 

Парк Грессер Гартен (Великий сад) в Дрездені — це чудове місце для відпочинку в теплу пору року. Центральним елементом парку є Літній палац XVII століття — шедевр архітектури в стилі бароко. Він вважається одним з найстаріших барокових споруд в Німеччині. Парк, що оточує палац, з 1814 року відкрито для вільного відвідування. На цей час Грессер Гартен — найбільший парк міста. На його території розташовується Дрезденський зоопарк і прекрасний Ботанічний сад, де відвідувачі можуть побачити різні види екзотичних і рідкісних дерев, чагарників і квітів. З квітня по жовтень в парку працює невелика залізниця.

  

Нойштадт (Нове місто) - це міський район Дрездена на правому березі Ельби. У 1730-х роках він був реконструйований після пожежі (звідси його назва «новий»). Нойштадт ділиться на дві частини — внутрішнє нове місто і Зовнішнє нове місто. На території Внутрішнього нового міста колись перебували оборонні укріплення. З 1989 року ця частина Дрездена вважається центром стріт-арту та альтернативної культури, які пліч-о-пліч сусідять з історичними архітектурними пам'ятками міста. Наприклад, такими як Японський палац, в якому знаходиться Музей первісної історії та Музей народознавства Дрездена.

  

Католицька церква Хофкирхе була побудована в XVIII столітті на замовлення правителя Саксонії Августа III в противагу протестантської церкви Фрауенкірхе. Цей храм в стилі бароко — одне з найкрасивіших архітектурних споруд Дрездена. Під час Другої світової війни початкова будівля церкви серйозно постраждала в результаті союзницьких бомбардувань. У 80-роках церква була відновлена за сприяння уряду Східної Німеччини, і сьогодні відвідувачі мають можливість знову насолоджуватися дивовижною красою Хофкирхе. Дрезденський кафедральний собор відрізняється не тільки зовнішньою і внутрішньою обробкою — пастельні тони і позолота, а й своєю незвичайною округлою формою. При реставрації фрагменти зруйнованої церкви були включені в конструкцію нової будівлі. Крім того, скручений і обгорілий хрест, який колись прикрашав вершину купола, помістили поряд з вівтарем, як нагадування про минулі сумні події.
Дрезденський панометр
У 2006 році австрійський художник іранського походження Ядегарі Азізі втілив концепцію музею-панорами в Дрездені, виставивши свої панорамні картини в колишньому газовому сховищі (газгольдері), що знаходиться в міському районі Райк. Для демонстрації панорам Дрездена різних історичних епох використовується весь внутрішній простір колишнього газгольдера. При відкритті незвичайного музею була виставлена величезна панорама з зображенням Дрездена середини XVIII століття — періоду його розквіту і могутності. Розміри картини становлять 27 м у висоту і 127 м в окружності. У 2015 році, через 70 років після бомбардування Дрездена в музеї з'явилася панорама, яка дає уявлення про масштаби руйнувань (і робіт по відновленню) міста. Попереду панорами розташована невелика виставка зі сценами з історії Дрездена. Особливо мальовничі краєвиди міста епохи бароко, почасти натхненні пейзажами Каналетто.

Військово-історичний музей знаходиться в історичній будівлі арсеналу XIX століття, вразить навіть найзавзятіших пацифістів. За проєктом архітектора Даніеля Лібескінда неокласична будова ділиться на дві частини величезним вбудованим клином зі скла і сталі. Радикальна реконструкція торкнулася не тільки будівлі музею, а і його експозиції. Список експонатів був оновлений з урахуванням подій сучасної епохи. Тому відвідувачам не варто очікувати традиційних оповідань про воєнні перемоги та демонстрацій різного виду зброї. Замість цього їх чекає прогресивний — і часто творчий — погляд на джерела та наслідки війни. Головна мета музею — запобігти військовим конфліктам і насильству. В одному крилі музею, відділеному клином Лібеськінда, розміщується тематична виставка. Її експонати присвячені різним аспектам, пов'язаним з війною: тварини на війні; іграшки військової тематики; війна і жінки; війна та економіка; горе і страждання, які несе війна і т. д. В історичному крилі подано хронологію війн Німеччини від епохи Середньовіччя до XX століття. Серед незліченних цікавих об'єктів особливу увагу привертає посадкова капсула «Союз» 1975 року, Балістична ракета «Фау-2» і особисті речі жертв концтаборів.

  

Німецький музей гігієни. Це зовсім не заклад, присвячений історії засобів гігієни. Насправді це провідний анатомічний музей Європи з вивчення будови й роботи людського організму. Не дарма у нього є й інша назва - «Музей людини». Тут представлені дивно цікаві експонати: показові стенди, інсталяції, інтерактивні станції, моделі людського тіла та органів — все, що допомагає вивчити організм людини в самих різних аспектах (соціальному, культурному, історичному та науковому). На цокольному поверсі обладнано спеціальний зал музею для дітей від 4 до 12 років, де вони зможуть через інтерактивні ігри дізнатися таємниці п'яти органів почуттів.

  

28 квітня 2017 року було закінчена давно запланована реконструкція Палацу культури Дрездена. Будівля палацу вважається знаковим архітектурним об'єктом в стилі соціалістичного модерну — символом епохи Східної Німеччини. Вперше культурний центр був відкритий в 1969 році. В результаті модернізації будівлі додався новий концертний зал, де виступає філармонічний оркестр Дрездена; а також міська бібліотека.

  


Музей «Світ НДР». Епоха будівництва комунізму тривала в колишньої Німецької Демократичної Республіки (НДР) п'ять десятиліть, і її спадщина продовжує впливати на політичне та культурне життя людей в цій частині країни. Ті, хто ріс в Німеччині при комуністичному режимі, часто відчувають «ностальгію» на ті часи. І все ж зовсім необов'язково мати подібний досвід, щоб насолодитися експонатами музею «Світ НДР», що розповідають про життя в Дрездені в період між 1945 р. і 1989 р. 

  


Дрезденська фортеця. У цій фортеці, розташованої прямо під терасою Брюля, можна побачити збережені фрагменти міста епохи Ренесансу — одні з найдавніших в Дрездені. Щороку відкриті для публіки з 1814 року старовинні сховища, каземати й міські ворота, які збереглися та привертають велику кількість відвідувачів. Після закінчення реконструкції планується відкриття виставки, яка охоплює більш ніж 450-річну історію міста.