календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Подорожуючи з нами по Іспанії, ви напевно вже переконалися в тому, що кожен куточок цієї країни таїть в собі щось нове і цікаве. Але ми кожним своїм новим постом намагаємося розповісти вам про такі містечка, існування яких не завжди знають навіть місцеві жителі.
Ось і сьогодні ми запрошуємо вас в містечко Сетеніль де лас Бодегас — місто з дахами зі скель! Це один з найдивовижніших куточків Андалусії.
Головна його визначна пам'ятка — навислі над будинками та вулицями грізні багатотонні склепіння скелі. Перша думка, яка виникає при погляді на таку оригінальну забудову: «А раптом обвалиться?»
Але історія Сетеніль-де-лас-бодегас заспокоює — базальтові скелі простояли непорушно ось уже кілька мільйонів років, а саме містечко ховається в скелі понад вісім століть (хоча, за деякими даними, люди живуть тут протягом 25 000 років).
Більшість будинків буквально врізані в скелі, побудовані шляхом розширення природних печер. Місто настільки майстерно збудовано між скель, що здається вигаданою якимось фантазером хитромудрою скульптурою. Історичні відомості вказують на те, що Сетеніль-де-лас-бодегас — стародавнє поселення. Його жителі прославилися завдяки військової хоробрості, вони стійко оберігали місто від численних атак римських воїнів, яким у I ст. н.е. вдалося увійти в місто лише після 15-денної облоги.
Скала захищала місцевих жителів і в давнину, захищає і сьогодні: зимою — від пронизливих вітрів, а влітку — від палючої спеки. На вулицях Сетеніль-де-лас-бодегас завжди комфортна температура. Так що кондиціонери явно не користуються тут попитом.
У місті є дві центральні вулиці з цікавими назвами. Одна з них - Cuevas del Sol, що перекладається, як «Сонячні печери». Вона розташована таким чином, що її тротуари та будиночки, що виходять на неї, більшу частину дня освітлені сонцем.
Друга - Cuevas de sombra - «Печери в тіні», тут майже завжди напівтемрява. До того ж, над половиною вулиці нависає величезний камінь.
Ще одна вулиця з цікавою назвою - Jaboneria, що перекладається, як «Мильна» вулиця. Про походження цієї назви залишається тільки здогадуватися.
Ймовірно, тут розташовувалися миловарні, або місцеві жителі колись прали тут в річці білизну.
Тільки уявіть собі життя ось під таким «природним» дахом. Трохи моторошно, здається, що вона ось-ось завалиться, поховавши під собою крихке житло.
А небо над вулицями закривають скелі. Але вікова історія міста доводить зворотне. Місцеві жителі гармонійно вписали в природний ландшафт свої будиночки, бари та невеликі ресторани.
Як і багато інших невеликих міст Іспанії, Сетеніль де лас Бодегас дуже самобутній. Попри деяку, що здається замкнутість, місцеві жителі дуже відкриті та добродушні, а атмосфера в місті панує тепла і розташовує до приємних річних прогулянок по тінистій Cuevas de Sombra.
У це місто хочеться повернутися, воно виявилося трохи таємничим, але шалено привабливим. Таке вже воно, місто з дахами зі скель!

 

 

 

X