календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

«Чорнобаївський заспів»

«Чорнобаївський заспів»

Упродовж багатьох років на початку літа у село Чорнобаївку на Білозерщині з’їжджаються аматорські колективи для участі у регіональному фестивалі-конкурсі хорового виконавства «Чорнобаївський заспів».
Започаткував його у 1998 році знаменитий наш земляк двічі Герой Соціалістичної Праці і Герой України, почесний член УААН, лауреат премії В. Вернадського Дмитро Моторний.
З роками географія конкурсу збільшувалася, коло виконавців розширилося. І хоч задумувався він як регіональний, із різних куточків співучої України «у гості до Моторного» з’їжджаються талановиті посли народної невмирущості. У цьому пісенному форумі брали участь аматорські народні та академічні хорові колективи з різних областей України – Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Кіровоградської, Дніпропетровської, Одеської, Вінницької, Київської областей, а також доокупаційного Криму.
Мета «Чорнобаївського заспіву» – подальший розвиток хорового мистецтва, збереження і поширення українських національних традицій, підвищення рівня виконавської майстерності самодіяльних колективів.
Організаторами конкурсу хорового виконавства «Чорнобаївський заспів» є: управління культури Херсонської облдержадміністрації, Херсонський обласний Центр народної творчості, Білозерська районна державна адміністрація, Чорнобаївська сільська рада, КЗ «Будинок культури» с. Чорнобаївка.
5 червня 2021 року відбувся черговий Регіональний конкурс хорового виконавства «Чорнобаївський заспів». У зв’язку з епідеміологічною ситуацією організаторами було прийнято рішення не запрошувати колективи інших областей, а провести конкурс в межах Херсонської області з метою підтвердження звань «зразковий» та «народний».
У конкурсі взяли участь 10 хорових колективів зі Станіславської, Голопристанської, Нововоронцовської, Хрестівської, Чорнобаївської територіальних громад, міст Нова Каховка та Херсон із загальною кількістю 214 учасників.

 

X