У жіночому клубі «Лада» Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова відбулася чергова онлайн-зустріч - локальна історія «Чепуріння калиною і паприкою: як українки доглядали за своїм тілом». Ще 200 років тому наші предки дотримувалися суворих правил щодо особистої гігієни. Митися і чесати волосся можна було у визначені дні. Заміжнім жінкам, на відміну від дівчат, чепуритися було негоже. А до чоловіків особливих вимог щодо догляду за собою не висували. Про особливості гігієни давніх українців, про цікаві традиції з нею пов’язані говорили членкині клубу.
Присутні на засіданні отримали інформацію про те, що основними ознаками дівочої краси були біла шкіра та рум’янець. Вірили, що здоровий колір обличчя можна отримати, якщо вмиватися водою, у якій настоювали освячені крашанки. Рум’янець наводили калиною або ж намазувати «лице оливою з паприкою, воно на холоді пече й лице рум’яніє». Також ознакою дівочої привабливості була довга, товста коса. Українці вірили, що у волоссі зосереджується життєва сила, тому побутувала низка заборон, пов’язаних із волоссям та доглядом за ним.
Наприкінці заходу всі присутні дійшли до наступного висновку: народні уявлення та практики щодо гігієни значно відрізнялися від сучасних. Краса асоціювалася з молодістю, тому підкреслювати принади обличчя традиція дозволяла переважно незаміжнім дівчатам. За відсутності засобів гігієни, косметичних препаратів українці обходилися тим, що було напохваті.
Зустріч пройшла в дружній і затишній атмосфері, де кожен міг вільно висловити свою думку та поділитися враженнями від отриманої інформації.