Яскраву сторінку в давню історію нашої землі вписали скіфи. Вона оживає не лише у блиску золота й чудернацьких образах, а й у динаміці подій, донесених писемними джерелами. Фахівці відділу соціокультурної діяльності Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова для учнів гімназії № 6 провели подорож у минуле «Чарівний скіфський слід - золота пектораль» на платформі ZOOM.
Присутні на заході гімназисти детально дізнались про пантеон богів скіфів. Також учні отримали інформацію про те, що розквіт скіфського мистецтва припадає на VII—VI ст. до н. е. Це різьблення по дереву й кістці, а головне, — це віртуозна обробка металу. У другій половині VII століття в ювелірному мистецтві відбулося злиття двох художніх стилів — скіфського та грецького. Скіфські тварини (орли, олені, хижаки) з'явилися на діадемах, підвісках, нагрудних прикрасах-пекторалях, виникає так званий «Звіриний стиль».
Цікаво присутнім на заході було дізнатися і про вінець скіфського ювелірного мистецтва – нагрудну пектораль, що таїть в собі багато таємниць, які бібліотекарі разом з гімназистами намагались розв’язати.
Хочеться вірити, що з розвитком науки і техніки людям вдасться отримати нові відомості про життя й культуру цього дивного народу.