календар подій

Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Ботанічний сад ХДУ

05.05.2020

Особливий, яскравий, різноманітний! Такими епітетами можна схарактеризувати природний ландшафт Херсонщини.
Любителів природи, чистого повітря, гарних квітів і пізнавального відпочинку запрошуємо у Ботанічний сад Херсонського державного університету.
Це місце херсонці називають «перлиною міста».

Ботсад ХДУ був заснований в 1934 році. Зазначимо, що він є науково-дослідним та культурно-просвітницьким центром, навчальною базою факультету біології, географії та екології.
Тут проводиться постійна робота з інтродукції нових видів рослин та з вивчення біоекологічних особливостей в умовах найбільш засушливого регіону України – зони Південного Степу на предмет можливого їх господарського використання.
Проводиться робота щодо збереження і розмноження ендемічних, рідкісних видів рослин.

Загальна площа становить 12,34 га, колекція налічує близько 150 видів деревних і понад 200 трав'янистих судинних рослин.
Ботсад ХДУ має статус заповідника і пам'ятника паркового мистецтва.

Тут ростуть досить рідкісні рослини, такі як червоний дуб, барбарис, і навіть одне з найстаріших дерев нашої планети дерево Гінкго Білоба.
А нещодавно у ботсаду з’явився новий мешканець – великий пірникоза або норець великий. Це представники виду водних птахів родини пірникозових.
Окрема гордість - тюльпани. Ідея створити для городян парад тюльпанів з’явилась декілька років тому, а цього року ці весняні квіти радують око.

В ботсаду близько 30 видів-сортів цих весняних квіток, але нас запевнили, що наступного року херсонці побачать справжній парад тюльпанів. А поки бот сад прикрашають й інші весняні квіти.
Щоправда, городяни спостерігають за ними цього року скоріше онлайн. Бо через карантинні заходи сад зачинений для відвідувачів.
Крім рідкісних дерев і рослин, тут можна побачити «Херсон в мініатюрі» - пам'ятники архітектури міста, а також України і світу.
До того ж співробітники ботсаду ХДУ постійно дбають не тільки про рослини. Для гостей та відвідувачів тут облаштували зони для відпочинку. І всі охочі після робочого дня та у вихідні можуть насолодитись природою та гарно відпочити.
Можна пограти в хендмейд шашки або морський бій, прогулятися по липовій алеї.

На території саду багато кумедних фігур і споруд в стилі «ленд-арту».
Розкидані вони у різних містечках і дуже веселять при несподіваній зустрічі.
Херсонський бот сад давно вже став привабливою локацією для херсонців.
До речі, нагадуємо, що саме зараз в ботанічному саду Херсонського державного університету триває парад тюльпанів. Насолодитися цією красою можна в режимі онлайн на Facebook. та інстаграм.


X