календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

БОРОДІНА  (ПІДПАЛОВА) Анастасія Валеріївна    - бронзова призерка XXVIII Олімпійських ігор у  Афінах (2004 р.), дворазова чемпіонка України, чемпіонка Універсіади України, майстер спорту міжнародного класу, член Національної збірної країни з гандболу.  Народилася 5 січня 1982 у Херсоні.

Навчаючись у школі, захоплювалась волейболом. У 15 років вступила до Херсонського вищого училища фізичної культури, де почала займатися гандболом у тренера Михайла Милославського.

Грала за херсонську команду «Дніпрянка», у 2002 році перейшла до запорізького «Мотору», однієї з найсильніших команд в Україні.

 

Анастасія Бородіна стала бронзовою призеркою XXVIII Олімпійських ігор 2004 р. в Афінах у складі збірної команди України.  На іграх Олімпіади вона забила два м’ячі у ворота збірних Китаю та Греції. Згадуючи ті події, Анастасія розповідає: «Гол гречанкам взагалі не пам'ятаю, а ось китаянкам - прекрасно. Я забила на останніх хвилинах. Тренер випустив мене, коли вже був упевнений в перемозі. Тоді я була наймолодшою в збірній України. 15 досвідчених гандболісток і я одна зелена. Прекрасно розумію, чому тренер мені не довіряв. Я була злегка злякана. Зі мною на майданчику могло статися що завгодно. Хоча бажання грати у мене було величезне. Китаянки мені поставили стінку, але я все одно забила. А в захисті потім стрибала від щастя, як кенгуру. Розсмішила весь зал. Через пару хвилин матч закінчився, але враження у мене до цих пір залишилися».

На питання журналістів «Чи не жалкує вона, що пов’язала свою долю з гандболом?», Анастасія впевнено відповідає: «Ні, звичайно! Він дуже багато що дав мені у житті, став професією, яку я люблю. Величезну роль у цьому зіграв мій перший тренер Михайло Милославський. Він побачив перспективу і серйозно за мене взявся, за що йому велике спасибі. Ну, а результати виконаної разом роботи не змусили себе довго чекати».

Зараз досвідчена спортсменка грає як легіонер у російському клубі "Динамо-Волгоград". Брала участь у відбіркових іграх у складі збірної України за вихід у чемпіонат Європи 2012 року, який відбудеться у Нідерландах.

 

Бібліографія


Крупіца О. Анастасія – краща спортсменка минулого року  / Крупіца О. // Новий день. – 2005. – 20 січ. – С.15.
Крупіца О. Олімпійським курсом  / Крупіца О // Новий день. – 2004. – 12 серп. – С. 15.

uk.wikipedia.org/wiki/Бородіна_Анастасія_Валеріївна
www.hgi.org.ua/?ch=zasl_sport
euro.com.ua/article/141111-anastasiya-borodina-v-ukraine-zatrudnenie-v-rossii-skazka


 

X