календар подій

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Бремен є одним з найдавніших міст Німеччини. Його заснував Карл Великий в 787 році. Вже з IX століття він перетворився на важливий релігійний центр, пізніше до нього прийшла слава вільного торгового міста. Збережені пам'ятники Середньовіччя — живі свідчення процвітання Бремена протягом багатьох століть. На Ринковій площі перед статуєю Роланда туристи як ніби переносяться в XV століття, а витончені форми ренесансної ратуші змушують щиро захопитися місцевою архітектурою. Іноді здається, що сучасний Бремен вирваний зі звичного плину часу. Подібне відчуття часто відвідує мандрівників під час прогулянок по старовинних вуличках європейських міст. Перед очима — столітні фасади й бруківка часів правління герцогів саксонських, а буквально в декількох кварталах вже цілком сучасні магазини та офіси.
Ринкову площу оточують історичні споруди XI - XVII століть: ратуша, будівля торгової гільдії, парламент, собор і старовинні міські будинки. Тут же знаходиться знаменитий Роланд з мечем правосуддя в руках і пам'ятник бременським музикантам. Площа вважається однією з найкрасивіших в Німеччині. Через велику кількість пам'яток вона завжди заповнена туристами.
Район Шнор Одна з найстаріших міських вулиць, в минулому служила економічним центром Бремена. Залучені близькістю річки, тут здавна селилися купці, рибалки й ремісники. Тут дотепер збереглися будинки, зведені в XIII столітті. Але все-таки основна маса будівель відноситься до XVII-XVIII століть. Назва вулиця отримала від певного ремесла з виготовлення канатів, тому, що «Шнор» по-німецьки означає «шнур».
Вулиця Беттхерштрассе Невелика вуличка, яка складається всього з 7 будинків. І кожна з них по-своєму унікальне і має свою назву. Серед них є будинки Робінзона Крузо і Семи лінивців. У приміщеннях розташовані кілька музеїв, театр і дзвіниця. Беттхерштрассе з'явилася в 1930-х роках завдяки задумові скульптора Б. Хёттгера і мецената Л. Розеліус. Якраз на гроші останнього і відреставрували старі будівлі.
Бременська ратуша Унікальний пам'ятник архітектури та один з найяскравіших представників стилю «Везерські ренесанс», розташований на Ринковій площі. Сьогодні, як і раніше, в будівлі засідають міська влада. Ратушу звели на початку XV століття в готичному стилі, проте в 1600 році її перебудували в стилі епохи Відродження, прикрасивши фасад і стіни численними рельєфами й скульптурами.
Статуя Роланда Найвідоміший символ Бремена, що прикрашає Ринкову площу. Згідно з давньою легендою, поки стоїть це пам'ятник, місто збереже незалежність. Перший дерев'яний Роланд з'явився в XIV столітті, але вже в 1404 році його замінили на кам'яну статую, тому що попередню спалили солдати архієпископа Брауншвейга. Висота статуї — близько 4,5 метрів, на його грудях укріплений щит з імператорським гербом, в руках — меч.
Скульптура «Бременські музиканти» Казку братів Грімм «Бременські музиканти», мабуть, знають усі. У 1951 році прямо навпроти ратуші з'явилася скульптура, присвячена героям цієї історії: ослу, собаці, котові та півневі. Звірі стоять один на одному й утворюють своїми тілами піраміду. Ідея увічнити твір Грімм спала на думку скульпторові Г. Марксу. Ще один подібний пам'ятник стоїть на Беттхерштрассе і в Ризі — місті-побратимі Бремена.
Кафедральний собор Святого Петра З приводу появи храму існує дві версії. Згідно з першою, він виник в VIII столітті, друга вказує на XI століття. До істини вже не добратися, тим більше що собор перебудовували кілька разів. Під час Другої світової війни його майже повністю зруйнували, але реставраторам вдалося відновити унікальну пам'ятку. Будинок побудований в змішаному архітектурному стилі з рисами готики і бароко.
Науковий центр «Універсум» Сучасний музей, де демонструються наукові досягнення. Його колекція ділиться на три частини: «Людство», «Земля», «Космос». У кожній з них представлені досить цікаві експонати. У «Універсум» можна зробити захопливу подорож в космічний простір, зазирнути в океанські глибини, раптово виявитися в центрі землетрусу або на вершині гори.
Музей Уберзее Музей етнографії та природної історії, що володіє великою колекцією. Експозиція розташована в будівлі, яка визнана архітектурним пам'ятником. Музей з'явився в 1875 році після того, як Бременське суспільство природної історії передало свої збори в розпорядження міської влади. Для зручності виставковий простір Уберзее розділене на географічні зони.
Бременська картинна галерея Міський художній музей є одним з найбільш значних у всій Німеччині. Тут зібрана колекція творів мистецтва, що належать до періоду XIV - XXI століть. Галерею заснували в 1823 році для «поширення відчуття краси», як говорилося в заяві тих років. З самого початку їй протегували меценати міста, тому будівництво окремої будівлі не змусило себе чекати.
Музей Паули Модерзон-Беккер Колекція присвячена творчості художниці-експресіоністки Паули Модерзон-Беккер. За час свого життя вона створила понад 700 полотен і понад 1000 малюнків. Така багата творча спадщина потребувала окремої виставки, і в 1927 році, через 20 років після смерті живописця вшанувалася відкриттям іменного музею. Колекція розмістилася в ренесансному особняку XVI століття.
Театр-вар'єте «GOP» Розважальний заклад, де відвідувачам одночасно пропонуються вечеря і шоу. У той час як на сцені йдуть виступи, гості можуть насолоджуватися їжею — такий формат досить поширений для Європи. В основному в «GOP» даються уявлення, що нагадують циркові: на сцені часто можна спостерігати акробатів, ілюзіоністів і танцюристів в яскравих костюмах.
Торгова палата Шюттінг Торгова палата існує з 1441 року. Вона і зараз є центром бременського купецтва. Сама будівля була зведена в 1537 - 1538 роках в стилі флорентійського ренесансу. У XVIII - XIX століттях споруду перебудовували. В результаті реконструкцій будинок придбав більш сучасний фасад, розкішний портал і сходи. У 1944 році будівля згоріла і від нього залишився тільки каркас. Відновлення тривало до 1956 року.
«Будинок із дзвоном» Унікальна споруда 1934 року народження, яка має свою власну мелодію. Стіни будинку дзвенять завдяки 30 порцеляновим дзвіночкам, що висять між двома фронтонами будівлі. Вони видають мелодійні звуки за розкладом: протягом першої половини року дзвін лунає 3 рази в день, в другій — щогодини до 18:00. Тут же знаходиться вежа з дерев'яними панелями, яка обертається, де зображені знамениті першопрохідці.
Млин на валу Старовинний млин — єдина споруда, що збереглася від борошномельного комбінату, який почав роботу в XVII столітті. У висоту конструкція досягає розмірів чотириповерхового будинку. Навколо неї розбитий ландшафтний сквер, всередині знаходиться ресторан «Kaffee M hle». Місце користується великою популярністю у туристів і жителів Бремена. Раз місяць тут влаштовують музичні вистави.
Набережна Шлахте Головний міський променад, розташований на місці старого порту. Тут стоять моделі кораблів минулих епох і старовинні будинки. На борту фрегата «Адмірал Нельсон» працює ресторан. Також для гостей організований місткий пивний сад на 5 тисяч місць. Набережна Шлахте — один з найпопулярніших прогулянкових маршрутів Бремена. За бажанням можна покататися на одному з кораблів, які швартуються в місцевій гавані.

                                                                             

 

X