календар подій

Календар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Архітектура Ірландії досить різноманітна: стародавні поховання, фортеці, церкви, монастирі, міські споруди середньовіччя та спорудження нового часу. Крім стародавніх замків, якими насичено багато країн Європи, варто відвідати характерні лише Ірландії місця. Белфаст - місто, де збудували знаменитий Титанік. Нині на місці старої корабельні розташований музей. Обов'язково варто відвідати віскікурню Бушмілс, перше у світі підприємство, де почали виробляти знаменитий ірландський напій. Найцікавіші та найгарніші місця для відвідування:

Ратуша у Белфасті
Знаходиться на площі Донегал у центрі міста. Грандіозна споруда у вікторіанському стилі збудована у 1906 році. Блискучий мідний купол височить на висоті 53 метри. Під ним знаходиться Шепчуча галерея. Сказане навіть пошепки слово чудово чути біля протилежної стіни. Для обробки вестибюля та парадних сходів використовувалося кілька видів мармуру. На об'ємних вітражах зображено події із життя міста.

Дорога гігантів
Природна пам'ятка, утворена з 40 000 колон з базальту. Найвища з них становить висоту 12 метрів. На думку вчених, пам'ятка природи утворена внаслідок виверження вулканів 50-60 млн років тому. Проте за легендами місцевих жителів, це залишки мосту, який зруйнувало чудовисько Голл. Колони Дороги гігантів є об'єктом зі списку ЮНЕСКО, і це одне з найпопулярніших місць у туристів.

Титанік Белфаст
Музейний комплекс, заснований на місці де будували сумнозвісний Титанік. Будівля музею становить висоту 38 метрів і зроблена у формі корабля. Усередині розташована неймовірно точна копія парадних сходів Титаніка. Можна оглянути капітанський місток та відвідати машинне відділення. Інтерактивні виставки музею розповідають історію Титаніка – з моменту будівництва та спуску на воду до краху.
Крім «Титаніка» у музеї є дані про інші великі кораблі, що вийшли з гавані Белфасту – «Олімпік» та «Британік». Найбільша морська трагедія залишила значний слід у морській історії, не дивно, що щороку будівлю Титанік Белфаст відвідує понад 400 тис. людей.

Каррік-а-рід-Ропібридж
Підвісний канатний міст постійно будувався тут місцевими рибками, щоб добиратися до невеликого острова в період міграції лосося. До 1970 року поручень біля мосту був лише з одного боку. Один необережний рух міг коштувати життя. Пізніше конструкцію вдосконалили, зробили її безпечнішою. Сьогодні міст, це популярна туристична пам'ятка, за рік проходить близько 500 000 осіб.

Храм Массенден
Невелика ротонда, побудована край обривистого скелястого берега 1875 року. Перший власник павільйону використовував приміщення як бібліотеку. Для дбайливого зберігання книг і запобігання їх псуванню від вологості, у підвалі розпалювали вогонь і подавали сухе тепло через приховані димарі. Храмом приміщення стали називати через його архітектуру, схожу на італійський храм Вести. Зараз храм є пам'яткою архітектури, відкритою для безплатного відвідування туристами протягом усього року.

Замок Белфаст
Побудований у ХІХ столітті на схилі гори. Це дає туристам можливість оглянути з висоти 120 метрів місто Белфаст. Спочатку замок розташовувався у межах міста, але після пожежі у XVIII столітті династія Чичестеров вирішила будувати замок серед мальовничих гір. Наприкінці XX століття замок пережив капітальну реконструкцію. Наразі він популярний як просто для огляду туристами, так і для проведення у ньому урочистих заходів.

Замок Данлюс (Портраш)
Руїни середньовічного замку розташовані за кілька кілометрів від міста Порташ. Збудовано замок на базальтовій скелі заввишки 30 метрів. Більшість пам'ятки історичної архітектури зведено XVI-XVII століттях. Є припущення, що дві вежі замку зведено раніше – у XIV столітті. Про споруду складено чимало трагічних легенд, а гурт Led Zeppelin використав фото замку в оформленні обкладинки свого альбому.

Міські стіни Деррі
Побудовано навколо історичного центру міста на початку XV ст. Довжина стін складає близько 1 милі, товщина сягає 10 метрів. Середньовічна стіна з бастіонами та валами добре збереглася до теперішнього часу. Для проходу за стіни в середні віки зроблено ворота – Корабельні, Єпископські, М'ясницькі та Поромні. У XIX столітті до них додали ще три ворота - Замкові, Арсенальні та Нові ворота.

Ботанічний сад Белфасту
Відкритий у 1840 році і займає площу 11 га. Проєкт саду робив відомий у Північній Ірландії архітектор Чарльз Леньйон. Особливістю парку є оранжерея "Пальмовий дім". У ній є унікальна зона із тропічним кліматом. Пам'яткою є лілія, яка розквітла після 23-річного очікування. На території ботанічного саду часто виступають популярні виконавці, наприклад, всесвітньо відомий гурт U-2.

Музей Ольстера (Белфаст)
Розташований біля ботанічного саду. Займає площу 8000 м ². Один із найбільших музеїв Ірландії. Тематика музею – природна історія Ірландії. Велика зоологічна колекція експонатів складається зі ссавців, птахів та комах. Її гордістю є скелет трицератопсу. Є експозиції археології та етнографії, а також велика кількість видань та рукописів з основної тематики музею.

Музей фольклору та транспорту Ольстера
Вважається одним із найбільш відвідуваних музеїв у Північній Ірландії. Отримував звання «музею року». У музеї фольклору наочно показаний сільський спосіб життя – зібрано старовинні будинки, кожна з яких має своє призначення – ферма, стайня, місця для демонстрації народних ремесел. У музеї транспорту розповідається про історію та види транспорту регіону. Представлені паротяги, судна, карети, велосипеди та громадський транспорт.

Віскікурня Бушмілс
Найстаріша віскікурня в Ірландії та, за деякими даними, у всьому світі. Розташована у графстві Антрім. Виготовляти віскі тут почали 1608 року. Віскікурню Бушмілс відвідують понад 100 000 людей на рік. Відвідувачі можуть ознайомитися з історією виробництва та всіма його етапами. Для них проводять екскурсії із дегустацією напою. На віскікурні виробляють два сорти – купажований віскі та односолодовий.

Будівля парламенту Стормонт
Резиденція Асамблеї та Виконавчої влади Північної Ірландії. Окрема будівля для місцевих органів влади з'явилася 1932 року. В архітектурі використано стиль неокласицизму – прості форми, лаконічний фасад без прикрас, відсутність декору. Центральний фасад строгої будівлі прикрашений лише колонами. Поблизу будівлі в рік її відкриття встановлено пам'ятник відомому політику Едварду Карсону.

Ратуша Деррі
Розташована в історичному центрі міста біля Міських мурів. Будівля в стилі неоготики побудована в 1890 році, вона згодом сильно постраждала від пожежі, а від вибуху бомби за часів «Смути». На цей час Ратуша відновлена, а внутрішній інтер'єр значно оновлено. У тому числі замінили гордість та прикрасу Ратуші – чудові вітражі. На високій вежі Ратуші встановлений чотиристоронній великий годинник.

Міст миру (Деррі)
Пішохідний міст відкрито у 2011 році. Його назва невипадкова. Створення мосту символізує мир між протестантською та католицькою громадами, що живуть на різних берегах річки. Міст тягнеться від парку святого Колумба до Гілдхол. Він складає завдовжки 235 метрів і зроблений у незвичайній вигнутій формі. З нього добре видно частину міста, розташовану на височини, а також будівлі протестантського собору, біржу та колегію.

X