календар подій

Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Краєзнавчий калейдоскоп до Дня міста

20.09.2013

З глибокої давнини на берегах Дніпра, де нині розкинувся Херсон, вирувало людське життя. Тут войовничі скіфи зустрічалися з давньогрецькими мореплавцями та купцями, слов’яни-землероби – з кочовими володарями степу – печенігами та половцями. Майже три століття тому на острові Кошовому (нині о. Карантинний), де зараз міські вулиці та парки, існували зимівники запорозьких козаків.

Такими словами розпочинався  краєзнавчий калейдоскоп «Я люблю Херсон», глядачами і учасниками якого впродовж дня були учні кількох класів ЗОШ  № 54. Першу сторінку калейдоскопу – історичний огляд «Чорноморська флотилія»  працівники інформаційно-бібліографічного відділу присвятили видатній події – 230-річчю спуску на воду вітрильника «Слава Катерини». Старшокласники  спостерігали за формуванням  нашого міста  як колиски Чорноморського флоту, дізнавалися про видатних історичних осіб, причетних до заснування Херсона і розбудови Чорноморської флотилії..

Перед школярами промайнула галерея портретів адміралів Олексія  Наумовича Сенявіна, Федота Олексійовича Клокачова, віце-адмірала Дмитра Миколайовича Сенявіна, князя Григорія Олександровича Потьомкіна, військового інженера, генерал-цехмейстера морської артилерії Івана Абрамовича Ганібала та багатьох корабельних майстрів, що згодом стали відомими військовими суднобудівниками.

Краєзнавчий калейдоскоп за мить переніс учнів з далекого минулого Херсона у його сьогодення. Слайд-мандрівка вулицями і проспектами Шуменського мікрорайону, підготовлена працівниками читального залу,  допомогла школярам дізнатися багато цікавих фактів з новітньої історії рідного міста. Хлопці і дівчата отримали відповіді на безліч питань: з чого починалася забудова Шуменського, чому стільки вулиць зазвані іменами болгарських діячів, пам’ять яких видатних земляків увічнена у назвах вулиць і площі мікрорайону тощо.

Ще однією «картинкою» краєзнавчого калейдоскопу став біографічний нарис «Обранець двох муз» до 130-річчя від дня народження нашого земляка, талановитого живописця, поета, прозаїка, драматурга Михайла Івановича Жука. Школярі познайомилися  з унікальним розмаїттям інтересів майстра – живописця, графіка, кераміста, фотомитця, плакатиста, поета, прозаїка, драматурга, казкаря, мистецтвознавця, літературного критика, мемуариста, педагога, освітянського керівника. І навіть «заглянули» у зали Херсонського художнього музею, де зберігаються картини художника.

Тож, вітаємо рідне місто з днем народження!


X