календар подій

Календар подій

   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

День інформації «Минуле в дзеркалі сьогодення»

12.12.2016

Заглянути  в глибину століть та  відчути старовинний дух епох, побут та реалії минулих часів молодим читачам допомогли працівники Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.Лавреньова протягом Дня інформації «Минуле в дзеркалі сьогодення», який відбувся 12 грудня 2016 року.

Працівники  інформаційно-бібліографічного  відділу запропонували учнями 8-В класу ЗОШ № 55 поєднати літературну історію Херсонщини з історією вулиць рідного міста у формі краєзнавчого асорті  «Херсон - місто дивовижного минулого».

Багата на літературні таланти херсонська земля: Борис Лавреньов, Микола Братан, Алевтина Дрозд. Саме про них розповіла юним користувачам студентка факультету філології та журналістики ХДУ Дарина Гнідаш. Також школярі дізнались про закоханого у смагляву Таврію видатного українського письменника Олеся Гончара, життя і творчість якого найтіснішим чином переплелися з Херсонщиною.

Працівники бібліотеки запросили учнів здійснити коротку мандрівку у минуле рідного міста. Юні користувачі по-новому відкрили для себе Херсон, дізнавшись про історію перейменування вулиць і проспектів, про людей, причетних до його заснування та розвитку, про визначні пам’ятки архітектури.

Наприкінці зустрічі школярі виявили свої знання з історії Херсона, взявши участь у вікторині «Найкращий знавець рідного міста». Найактивніші учасники традиційно отримали солодкі подарунки.

У літературну  подорож «Історичний роман: калейдоскоп епох, романтика пригод» вирушили учні 11-ГМ класу Херсонського обласного  ліцею Херсонської обласної ради. Щоб зацікавити молодь таким жанром, як історичний роман, ведучі згадали інтригуючі загадки минулого.

Подорож  розпочалась на перетині двох тисячоліть у часи Нового Завіту, представленого у романі Л. Уоллеса «Бен-Гур. Історія Христа», продовжилась у Англії ХІ століття з романом Н. Гордона «Учень Авіцени».

Історія Франції була згадана у романах О. Дюма «Три мушкетери» та «Королева Марго».

Особливу увагу бібліотекарі приділили «Війні троянд», згаданій у романі Ф. Грегорі «Біла королева», та амурним справам  Генріха VIII, що стали основою найбільш відомого роману письменниці «Ще одна з роду Болейн».

Родзинкою заходу став той факт, що саме «Війна троянд» є історичною основою для бестселеру сучасності  - саги «Піснь Льоду та Полум’я» Джорджа Мартіна та серіалу «Гра престолів».

Бібліотекарі мають надію, що молоді читачі  знайдуть свою країну, свою історичну епоху і книги, написані про неї, та не залишать без уваги такий багатий і різноманітний жанр, як історичний роман.

Українському національному одягу та прикрасам був присвячений захід «Літопис українського вбрання», підготовлений та проведений студенткою ІV курсу факультету філології та журналістики ХДУ Дар’єю Тарадименко, разом з працівниками відділу мистецтв.

Дев’ятикласникам ЗОШ № 55 розповіли багато цікавого про історію українського костюму, адже, так само, як і всі інші мистецькі прояви, українське вбрання є невід’ємною частиною культури українців  від глибини віків до сьогодення.

Учні дізналися, що особливості українського національного одягу, яким його знають в усьому світі, сформувалися ще за часів Запорізької Січі. Приблизно в той же час стали чіткими і регіональні відмінності одягу українців.

І, звісно, найбільше цікавої інформації для гостей заходу було підготовлено про українську вишиту сорочку – вишиванку, що є символом та найдавнішим одягом в Україні, і яку носили жінки і чоловіки.

Не обійшли увагою й інші деталі традиційного одягу: шаровари, плахти, пояси, взуття, головні убори, прикраси.

А ще більше інформації усі присутні дізналися з книжкової виставки у відділі мистецтв, на якій були представлені видання про історію традиційного одягу, вишивку та багато іншого.

Школярі отримали справжнє задоволення від змістовних та цікавих заходів. І ще раз впевнилися в тому, що історію треба знати, вивчати, аби творити сучасне й майбутнє, не повторюючи помилок попередників.


X