календар подій

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

#ТМК2020онлайн: день третій

24.04.2020

Триває Тиждень молодіжної книги-2020 під девізом #ЗалишайсяВдомаЧитай, організований Херсонською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Б. А. Лавреньова в умовах карантину в онлайн форматі. 23 квітня відзначають Всесвітній день книги та авторського права, тож третій день Тижня виявився багатим на події.

Цього дня завершився обласний поетичний стрім «Таки не все було в житті даремним…» до 70-річчя від дня народження Анатолія Кичинського - нашого земляка, поета, художника, почесного громадянина Херсона, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка. Шанувальники його поезії по всій Херсонщині і за її межами, приєднавшись до групи «Поетичний стрім» у мережі Фейсбук, влаштували потік відеозаписів читання улюблених віршів автора. Докладніше про його підсумки тут.

Для усіх поціновувачів містичного жанру відділ абонемента представив наступний випуск літературної відеозамальовки  «Андрій Гулкевич: новий український хоррор» із циклу «НУА: нові українські автори». Читачі познайомилися з творами «Падіння орла» (перша книга з трилогії про Дейлара) та «Служитель» молодого письменника з Тернополя, засновника спільноти «Фентезі та жахи».

Продовжуючи цикл онлайн-годин "Читання з гідом", працівники читального залу запропонували  увазі курсантів МК ХДМА та користувачів бібліотеки  серію з восьми романів «Темна вежа», написаних американським письменником Стівеном Кінгом між 1970 і 2012 роками.   Бібліотекарі порадили спершу прочитати чудові книги, уявивши собі усі події, програвши в голові сюжети, а потім переглянути фільм за мотивами «Темної вежі» і порівняти, чи збігається ваше уявлення з уявленням кінорежисера.

Віртуальна виставка відділу мистецтв «Вуличне мистецтво – мистецтво вулиць» запросила до мандрів вулицями мегаполісів та маленьких містечок у різних куточках нашої планети, познайомила з непересічними виданнями про популярний нині напрям сучасного мистецтва, який називають по різному – стінопис, мурали, стріт-арт.

Яскраві, з численними фотографіями та цікавими розповідями про урбан-художників та їхні твори, ці книги стверджують, що стріт-арт не просто фіксує реальність, а пропонує звернути увагу на соціальні та політичні проблеми, намічає «больові точки», спонукаючи тим самим суспільство до обговорення та активної громадянської дії.  Створюючи  масштабні картинами на стінах, парканах, вагонах метро, покинутих  будинках і руїнах заводських корпусів, художники таким чином спілкуються з  громадськістію, зміннють міський простір.

Головний бібліотекар відділу мистецтв Ольга Коваленко провела онлайн майстер-клас «Закладки для книги», який дав змогу дітям відпочити від онлайн-уроків та проявити свою творчість і фантазію у виготовленні закладки для підручника чи улюбленої книги. В хід пішло все, що під рукою: кольоровий папір, олівці, стрічки, скріпки тощо. Покрокові фото та цікаві, легкі і кумедні варіанти закладок зацікавлять не тільки дітей, а сподобаються й дорослим.

 


X