календар подій

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

«З добром і посмішкою до людей»

08.10.2018

Інформаційно-бібліографічний відділ  Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова продовжує цикл книжкових виставок, присвячених ювілеям письменників-краян. 

Цього разу бібліографи підготували виставку «З добром і посмішкою до людей», яка презентує творчість талановитого письменника, журналіста, публіциста, знаного гумориста Івана Івановича Гайдая. 10 жовтня цього року йому мало виповнитися 95 років.

Більшу частину свого життя ювіляр присвятив саме журналістській праці,  очоливши на 25 років  обласну газету «Наддніпрянська правда». Проте, незважаючи на велику завантаженість редакторською роботою, завжди знаходив час, щоб займатися літературною творчістю. 

Постійне спілкування з різними людьми, увага та любов до життя земляків дали йому найбагатший матеріал для написання художніх творів. Особливо полюбилися письменнику гуморески та новели.  

В одному з інтерв'ю він сказав: «Сатира і гумор, на мій погляд, - це нищівна сила, яка лікує людей від усіх негативних вад». Іван Гайдай – автор численних книжок гуморесок: «Ласкаво просимо», «Кум королю», «А ти, жінко, будь весела», «Тринадцятий казан» та ін. У жанрі сатири та гумору автор працював, допоки не перестало битися його серце. Дізнатися, як сміявся наш земляк-гуморист, пропонує розділ виставки «Веселе слово гумориста»

Творив майстер гумору і «серйозну» прозу, що представлена у розділі «Прозовий колорит»: романи «Сині ранки» «Окупація», повісті та оповідання «Терпка ягода», «На землі батьків», «Хризантеми – квіти осінні».

Журналіст з великої літери, принциповий, відвертий, працелюбний, уособлення високого морального та професійного авторитету, херсонська легенда… Саме так називають Івана Гайдая колеги-журналісти. Їхні теплі спогади та деякі сторінки життя головного редактора «Наддніпрянки» -  у  розділі «На бистрині журналістики». 

Іван Іванович Гайдай був членом двох Національних спілок України – журналістів та письменників, удостоєний звання «Заслужений працівник культури України». На виставці представлені також періодичні видання з публікаціями про життя і творчість талановитого земляка.

Тож, запрошуємо до читальної зали книгозбірні, щоб ближче познайомитися з творчим доробком ювіляра.