календар подій

Календар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Джутова пластика Тетяни Савченко

26.09.2018

Днями у відділі мистецтв Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова відкрилась виставка «Джутова пластика Тетяни Савченко». Незвичайна вона тим, що із звичайного джутового шпагату, знайомого всім господиням, херсонська майстриня створює справжні шедеври. 

 

Досить поглянути на її елегантну та витончену колекцію «Дами Адміралтейства», яка тісно пов’язана з історією нашого міста, хвацьких моряків та ніби справжніх песиків різних порід і різних розмірів, переконуєшся – це ексклюзивні творіння майстра, справжні твори  мистецтва. 

 

Майстриня поставила перед собою мету – перетворити простий матеріал на красиві, цікаві і неповторні вироби. І ось уже протягом кількох років вона не перестає дивувати своїми роботами, удосконалює постійно техніку їх виконання, яку назвала джутова пластика. Стали в пригоді і довгі роки праці інженером-конструктором, які допомогли творчі ідеї та фантазії втілити в дивовижні вироби мистецтв. 

Більшість робіт майстрині демонструються на виставці і вже викликали захоплення і жваве обговорення та зацікавленість у відвідувачів бібліотеки. Першими глядачами виставки стали учні 6-Б класу ЗОШ №55.

 

Дівчатка не могли відвести погляд від колекції ляльок: розглядали і зачіски, і оригінальні капелюшки, і чудові, розкішні сукні.  За ляльковим вбранням  можна вивчати моду минулих століть – настільки досконало майстриня ознайомилася зі  стилями і модними тенденціями минулого, дотримуючись їх, навіть, в  деталях і  атрибутах. А демонструють ці унікальні вбрання в стилі «ампір», «рококо» тощо яскраві представниці тих часів: тут і Софія Фальц-Фейн, Єлизавета Тьомкіна, Сонька "Золота ручка", Ольга Тропіна та інші. Переважна більшість цих персонажів мають стосунок до міста Херсона. 

 

Хлопчиків, звичайно ж, зацікавила морська тематика. Їм на радість  таких виробів -  «чайний будиночок» у вигляді маяка, морські штурвали, завзяті рибалки та туристи зі всім своїм спорядженням і, безперечно, моряки – в різних позах, в різних образах. 

 

Колекція собак зачарувала всіх: учні вибирали серед них улюблену породу, дивувались, як майстрині вдалося зробити їх настільки достовірними, наче живими.
Рукодільниці, безперечно, були у захваті від оригінальних органайзерів – зручних шкатулок для приладдя з рукоділля. І, взагалі, різноманітних скриньок, шкатулок – так потрібних кожній дівчині і жінці – на виставці багато. І кожна унікальна і неповторна. Як і розкішні вази, що стануть окрасою будь-якого інтер’єру та створять тепло і затишок у кожному домі.

 

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати бібліотеку і помилуватися виставкою «Джутова пластика Тетяни Савченко».