календар подій

Календар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Книгомандри з наймолодшою номінанткою 2017 року на Національну премію ім. Т. Шевченка Юлією Бережко-Камінською

13.09.2018

Днями відбулась яскрава літературна подія – в межах обласного літературного туру «Книгомандри», започаткованого Херсонською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова, до нашого міста завітала поетеса, журналістка, наймолодша номінанта на Національну премію ім. Т.Шевченко, наша землячка Юлія Бережко-Камінська.

Пані Юлія зазначила: «Це мої перші літературні мандри Херсонщиною. За останні роки побувала в багатьох містах і містечках України, але на своїй малій Батьківщині ще не доводилося презентувати власну творчість. Повернулася наповнена теплом і щирістю, яку відчула від багатьох людей, із новими знайомствами і силами творити далі. Не очікувала, що поезія викличе такий жвавий інтерес у молоді - у півтори сотні юнаків, які відклали свої смартфони і уважно вслухалися в кожне слово. Не думала, що юні ліцеїсти сидітимуть, затамувавши подих і засипатимуть різними запитаннями, як потім і дорослі слухачі бібліотеки ім. Б. Лавреньова. Це дуже здорово, що є такі завзяті та активні бібліотекарі, які створюють і втілюють проект «Книгомандри», а головне – везуть письменника в глибинки, в райони, куди зазвичай, літератори не добираються самотужки. Сподіваюся, що наступна моя книга також буде презентована в Херсоні і якомусь із районів Херсонської області, а до читачів, з якими ми познайомилися цього разу, додадуться нові».

  

Перший день «Книгомандрів» перетворився на справжній марафон: запис інтерв’ю на телебаченні і поспіль три презентації! Всі зустрічі були емоційними, багатими на спілкування і враження, і, водночас, дуже різними. Під час презентацій поетеса поспілкувалася із студентами і викладачами  ДНЗ «Вище професійне училище № 2 м. Херсона», вихованцями Херсонського ліцею Херсонської обласної ради та читачами і гостями Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова.

  

Присутні на зустрічі в бібліотеці  гості –  Алла Луків та Тетяна Каменська поділилися спогадами про початок творчого шляху нашої землячки. 

Другий день «Книгомандрів» відзначився зустріччю поетеси з читачами у Скадовській центральній бібліотеці. Учасники презентації мали змогу наживо поспілкуватися з авторкою та почути поезії, які ще ніде не публікувалися.

 

Варто зазначити, що поетична збірка «Пошепки і вголос» вперше презентується на Херсонщині для широкого загалу. 

Нагадаємо, що в межах обласного літературного туру «Книгомандри», започаткованого Херсонською обласною бібліотекою для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова, відбувся цикл зустрічей з поетесою, журналісткою, нашою землячкою Юлією Бережко-Камінською.