календар подій

Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

День вишиванки у бібліотеці

17.05.2018

 У День вишиванки Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б.А.Лавреньова традиційно пропонує своїм юним користувачам різноманітні цікаві та пізнавальні заходи, які відбуваються в межах обласної національно-патріотичної акції "Ми - українці".

Відділ мистецтв цього дня перетворився на мистецьку онлайн-вітальню «Рушник та доля, вишита на полотні», де відбувалася зустріч майстринь-вишивальниць та молодих читачів бібліотек Херсона, Житомира, Харкова та Івано-Франківська.

Херсонські бібліотекарі привітали колег і всіх присутніх зі святом та наголосили на популярності та значимість вишиванки для наших сучасників. Вишивку Херсонщини демонструвала майстриня Антоніна Теленчак, чиї  вишивані роботи розлетілися по всьому світу, знані і шановані навіть у Ватикані. Антоніна Дмитрівна познайомила гостей та колег зі своїми незвичайними стилем вишивки – квітковим розмаїттям на полотні, цікавим поєднанням кольорів та обов’язковими китицями, які прикрашають кожний її виріб. 

Учням 7-А класу Херсонської ЗОШ №55 було цікаво дізнатися про візерунки та орнаменти Слобожанщини, про які розповіли майстрині з Харкова, що подивували різноманіттям вишивки та дбайливим ставленням до традиційних,  старовинних вишиванок.

Житомирська обласна бібліотека для юнацтва запросила на онлайн-зустріч молодих та досвідчених майстринь, спеціалістів з  українського національного одягу. Прозвучали захоплюючі історії відтворення автентичних вишиванок, для яких  використовувались експонати місцевих музеїв. Працівник краєзнавчого музею показала автентичний одяг різних регіонів Житомирщини та розказала про особливості вишивання хусток, жіночих та чоловічих сорочок, фартухів, рушників тощо.

Святковий настрій навіяло дефіле у вишиванках майстрині з Івано-Франківська, яка підготувала справжню колекцію своїх робіт на всі випадки життя: від першого причастя  до весілля, на свято і щодень, від раритетних до сучасних. Моделями були малюки, підлітки, молоді дівчата, наречені та мама з дітьми.

Захід став справжнім мостом єднання різних регіонів нашої країни: Заходу і Сходу, Півдня і Центру України. Вишиванка поєднала їх, підтвердивши, що сила  українського народу в його різноманітті. Це демонструвала  і вишивана  мапа України «Вишиванка єднає українців». 

Наприкінці заходу всіх  чекав справжнє шоу – дефіле у вишиванках семикласників ЗОШ№55, подіумом для якого став ганок бібліотеки.

У читальній залі на код нації «Вишиття як життя» прийшли учні 6-В класу ЗОШ №55, щоб дізнатися більше про дивовижний світ вишиванок, мандруючи регіонами України та відкриваючи для себе народні культурні надбання. 

Переглянувши відеоролики, школярі довідались про магічну силу сакральної вишивки на сорочках наших пращурів, а віртуальна екскурсія у музей Івана Гончара розкрила перед ними різноманіття  національного українського одягу та способів виготовлення вишиванок.

Бібліотекарі розповіли про історію виникнення свята Дня вишиванки та про те, що протягом останніх років свято набуває популярності не тільки в Україні: до нього почала долучатися українська діаспора і прихильники нашої країни по всьому світу. 

Підлітків зацікавила інформація про відомих дизайнерів, які представляли українські вишиванки на міжнародних показах, та перегляд літератури, оздоблений вишиваними роботами херсонської майстрині Тетяни Гладиш. Про історії створення цих вишиванок  розповіла їх власниця – завідувач сектору соціокультурної діяльності бібліотеки Юлія Майстренко.

Свято вишиваної краси відбулося!


X