календар подій

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Завершення телевізійного сезону – 2016: п’єси та їхні кіновтілення

11.01.2017

У  черговій програмі «Молодіжного кварталу» в рубриці «Книжкові оглядачі» з бібліотекарями Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова Галиною Таворською та Юлією Майстренко йшлося про драму, яку можна вважати «Попелюшкою» серед інших жанрів літератури.

 

Адже мало кому прийде на думку взяти з собою збірку п’єс на курорт, наприклад, або в поїзд. І все тому, що драматичні твори створюються  саме для постановки на підмостках театру. Але у нашому місті театральне життя не надто вирує, тож долучитися до світової драматичної спадщини ми можемо через екранізації відомих творів.

Любов, зрада, шекспірівські пристрасті давно вийшли за межі театру і завоювали суміжну область мистецтва - кіно. Тому розмова розпочалася саме з Шекспіра. Шекспірівські п'єси - зовсім не замшіла класика, як може здатися недосвідченому глядачеві. Навпаки, якщо судити за кількістю проектів, пов'язаних з ім'ям драматурга, то він і зараз чи не найпопулярніший автор. Його безсмертні твори «Ромео і Джульєтта» та «Гамлет» пережили безліч театральних втілень та екранізацій. Твори Шекспіра актуальні завжди: чи переносять їх дію в наш час, чи змушують героїв замість шпаг братися за пістолети - Шекспір залишається Шекспіром.

Ще одним класиком англійської драматургії вважають Оскара Уайльда. Його найкращі  драматичні твори завжди сповнені дотепності, світських інтриг, небезпечних ігор з репутацією, що робить його таким неперевершеним.

Іспанська драма виникла в атмосфері національного підйому і тому була насичена динамікою і енергією епохи, овіяна духом народної героїчної поезії. Останню чверть ХVІ – кінець ХVІІ століття справедливо називають «золотим віком» іспанського Відродження. Герої і героїні іспанської комедії - люди цільного і сильного характеру. Саме такими є персонажі найвідоміших іспанських драматургів - Тірсо де Моліна та Лопе де Вега.

Від великих трагедій працівники книгозбірні перейшли до улюблених комедій. Як тут не згадати соковитий гумор п’єси М. Старицького «За двома зайцями» та  іронію М. Булгакова. Мало кому відомо, що найулюбленіша радянська кінокомедія Л. Гайдая «Иван Васильевич меняет профессию» була знята саме його за драматичним твором.

На «десерт»  книжкові оглядачі згадали, що найпопулярніша письменниця сучасності  Джоан Ролінґ теж звернулась до формату п’єси , представивши на  суд мільйонної армії прихильників «Гаррі Поттер і прокляте дитя», яка з  липня 2016 року з неймовірним успіхом іде в лондонському театрі «Палас».

Сподіваємось, що зустріч подарувала  глядачам нові знання й бажання  прочитати  хоча б декілька із запропонованих творів  або, принаймні, переглянути їхні екранізації.

 


X