календар подій

Календар подій

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Чому ми любимо жахалки?

17.10.2016

Жовтень  традиційно вважається місяцем ретельної підготовки до святкування Хелловіну. Тому працівники Херсонської  обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б. Лавреньова  Галина Таворська та Юлія Майстренко використали цей привід як чудову нагоду поговорити про літературний жанр «хоррор» в ефірі «Молодіжного кварталу» ХОД ТРК «Скіфія».

Виявилось, що жанр жахів не такий вже й новий та вузький, а своїм корінням сягає народних пісень, балад, середньовічних романів та казок. Лякати читачів не цуралися такі класики світової літератури, як Брем Стокер, Роберт Стівенсон, Едгар По, Олександр Пушкін, Агата Крісті, лорд Байрон, Олексій Толстой, Микола Гоголь тощо.  Серед сучасних майстрів справжнього хоррору найбільш відомі Дін Кунц, Енн Райс, Роберт Блох, але справжнім королем жахів по праву вважають Стівена Кінга. Найбільш страхітливі  персонажі, створені фантазією майстра, дуже різноманітні за формою існування та способом налякати найвибагливішого читача.

Бібліотекарі довели, що не всі страшні книжки видаються з позначкою «хоррор». Налякати читача здатні і книжки у жанрах фентезі, детектив, трилер тощо.  Саме літературні «страшилки» допомагають нам долати особисті переживання, боротись з фобіями та виходити за межі звичного і одноманітного життя в форматі "робота - дім". А найголовніше, що можна боятися дозовано і в будь-який момент, якщо нерви на межі, відірватися від книги і піти на кухню, щоб з'їсти щось смачне.

 Мало хто знає, що  в тоталітарних країнах, де кіно контролюється державою, фільми жахів не знімають взагалі. Тому наявність цього жанру в національній кінематографії може бути свого роду показником політичної свободи в суспільстві.

Отже, жахи – це не привід не читати. Сподіваємось, що кожен знайде собі літературні жахи до смаку.  Як то кажуть, щоб перемогти страх, іноді досить подивитися йому в обличчя, або зустрітися з ним на сторінках книг.


X